Tajemnice masażu gorącymi kamieniami
Jakie skojarzenia przychodzą do głowy po usłyszeniu słowa "masaż"? Dla większości jest to na pewno synonim relaksu, odpoczynku, całkowitego odprężenia i chwili dla siebie. Warto jednak pamiętać, że istnieje wiele różnych technik masażu, a każda z nich ma nieco inne działanie. Na czym polega niezwykle popularny masaż gorącymi kamieniami? I dlaczego warto sięgnąć właśnie po tą technikę? Na te i inne pytania odpowiadamy w naszym artykule.
Na czym polega tajemnica masażu gorącymi kamieniami?
Masaż gorącymi kamieniami to wyjątkowa technika, która pozwala na maksymalne odstresowanie. W czasie zabiegu wykorzystywane są naturalne kamienie: białe wykonane z marmuru oraz czarne stworzone z bazaltu. Ich kontakt ze skórą wywołuje niecodzienne doznania i stwarza poczucie bliskości z przyrodą. Przy zastosowaniu dodatkowych bodźców, takich jak delikatna muzyka, czy aromaterapia, możliwe jest zaznanie stanu ukojenia.
Masaż gorącymi kamieniami może trwać od pół do nawet półtorej godziny. Wszystko zależy bowiem od oczekiwań i potrzeb klienta. Zabieg rozpoczyna się od zajęcia wygodnej, leżącej pozycji. Dobrym wstępem jest delikatny masaż ręczny wykonywany przy zastosowaniu olejków. Następnie kamienie są podgrzewane przy pomocy specjalnego urządzenia, aż do momentu, gdy osiągną bezpieczną, ale stosunkowo wysoką temperaturę.
Masaż gorącymi kamieniami ma bardzo długą historię, ponieważ na Dalekim Wschodzie był stosowany już od wieków. Jego specyfika nawiązuje do filozofii czakr, czyli ośrodków energii. Cały masaż odbywa się zgodnie z ich mapą, tak by odblokować zatrzymaną w nich siłę.
Masaż gorącymi kamieniami – o czym pamiętać?
O czym warto pamiętać, jeśli chcemy skorzystać z masażu gorącymi kamieniami? Ważną kwestią są przeciwwskazania, takie jak m.in. otwarte rany, stany zapalne skóry, ciąża, a także menstruacja. Zabieg warto odłożyć jeśli w najbliższym czasie planujemy operację, chemioterapię lub gdy zmagamy się z żylakami kończyn dolnych i chorobą Bürgera.
Natomiast sam masaż gorącymi kamieniami to niezwykła technika, która przynosi doskonałe rezultaty. Jedną z korzyści jest oczywiście odprężenie, zrelaksowanie i rozluźnienie. Warto jednak pamiętać o dodatkowych zaletach, takich jak:
- działanie na skórę: ułatwienie oddychania skórnego, poprawa odżywienia skóry, przyspieszenie obiegu krwi i limfy w naczyniach skórnych, poprawa elastyczności i jędrności skóry (a także jej wyglądu), zmniejszenie cellulitu,
- układ nerwowy: działanie uspokajające i relaksujące, złagodzenie objawów stresu,
- tkanka mięśniowa: zwiększenie zdolności mięśni do pracy, poprawa napięcia i elastyczności mięśni, regeneracja po długotrwałym wysiłku fizycznym,
- układ krwionośny i limfatyczny: poprawa pracy układów (gimnastyka naczyń), ułatwienie odpływu krwi żylnej, poprawa przemiany materii, zmniejszenie oporu krwi w tętnicach, ułatwienie pracy serca.