Energoterapia w teorii i praktyce
Pozytywne działanie energii boskiej czy pochodzącej z wszechświata – w zależności od tego, w co wierzymy, wpływa na nas każdego dnia, jednak nie zawsze jesteśmy otwarci na ten wpływ. Często w zabieganiu i obowiązkach nie zastanawiamy się, jak bardzo jesteśmy spięci. Szukając relaksu, sięgamy po proste schematy, które nie uwalniają nas ze skorupy, ale przeciwnie, powodują jeszcze większe zmęczenie i frustrację. Tymczasem wystarczy pozwolić się przeniknąć energii, dostrzec ją i na niej się skupić. Stać się uważnym i otwartym. Dzięki temu zarówno ciało, jak i umysł zaczną pracować harmonijnie, pozwalając nam na uzyskanie dobrego samopoczucia i relaksu. To pomoże także spojrzeć w głąb siebie i przedefiniować własne życie.
Czym jest Reiki?
Reiki to energia, która otacza każdego z nas. Jej źródłem jest siła wyższa rozumiana w sposób indywidualny jako Bóg, wszechświat, coś nadrzędnego, czego do końca nie można określić. Energia ta sprawia, że możemy wejrzeć w siebie i pokierować swoim życiem, czerpiąc z niej siłę do zmian. Umożliwia ona wyciszenie i przywrócenie równowagi, ale także zrozumienie kim jesteśmy i po co jesteśmy stworzeni. Reiki to siła do życia, z której możemy czerpać. To dzięki niej jesteśmy w stanie trzeźwo ocenić swoje miejsce w świecie, otoczenie i własny byt. Takie spojrzenie pozwala na wprowadzanie zmian, których celem jest życie w zgodzie z własnym ja i z otoczeniem. To moc nadawania życiu biegu i rozwiązywania problemów z korzyścią dla siebie i innych.
A jak to wygląda w praktyce?
Reiki to część filozofii wschodu, zaliczana do medycyny niekonwencjonalnej, jednak dziś już wiemy, że energia otacza nas i jest zjawiskiem, które jest nieustannie badane. Ciało człowieka też jest energią, a Reiki umożliwia przepływ energii przez ciało, uzdrawiając zarówno je, jak i umysł. Tylko równowaga ciała i umysłu przynosi ukojenie. Sam zabieg Reiki jest odprężający, relaksujący i przyjemny. Przebiega on w atmosferze spokoju i wyciszenia. Osoba poddawana zabiegowi leży, a terapeuta przykłada dłonie na określone miejsca ciała, uwalniając i stymulując przepływ energii. Zabieg jest bezbolesny i nieinwazyjny.
Kto może skorzystać z energoterapii?
To metoda leczenia niekonwencjonalnego dostępna dla każdego. Osoby posiadające określone schorzenia powinny pamiętać, że energoterapia nie zastępuje leczenia konwencjonalnego, ale je uzupełnia, działając niezależnie. Nie może zaszkodzić. Jest bezpieczna dla każdego. Leczy ciało i umysł, więc pomaga też w przywracaniu równowagi duchowej. Działa wspomagająco i przy innych terapiach, poprawiając kondycję organizmu. Energoterapia dedykowana jest także osobom zdrowym, które szukają sensu i celu w życiu, a także równowagi duchowej. Zalety tego rozwiązania bardzo pomagają w zrozumieniu samego siebie.